Class 4A, 3A and 2A playoff assignments were announced by the OSSAA Friday late afternoon. 

Pauls Valley, Lindsay, Stratford, Wynnewood and Elmore City now know where they will be headed in their respective area. Games will be played on Friday and Saturday, February 21 and 22, those times are yet to be determined. 

Below is the Districts each team will play in (site is listed first) and their regional and area assignments.

Class 4A Area III

BOYS & GIRLS 

DISTRICT 1 - At - Classen SAS, ASTEC 

DISTRICT 2 - At - Broken Bow, Plainview 

DISTRICT 3 - At - Bishop McGuinness, Byng 

DISTRICT 4 - At – Checotah, Bridge Creek

REGIONAL MAIN SITE - Byng 

SUB-SITE - Checotah (1,4) 

DISTRICT 5 - At – Newcastle, Pauls Valley 

DISTRICT 6 - At - Central (Tulsa), Poteau 

DISTRICT 7 - At – Muldrow, Idabel 

DISTRICT 8 - At – Tecumseh, Madill 

REGIONAL MAIN SITE - North Rock Creek (Fri., Sat.) 

SUB-SITES - Newcastle (5,8) Muldrow (6,7) 

AREA SITE – Washington

 

Class 3A Area III

DISTRICT 1 - At – Purcell, Marietta 

DISTRICT 2 - At – Jones, Holdenville 

DISTRICT 3 - At – Washington, Star-Spencer 

DISTRICT 4 - At – Lexington, Marlow 

REGIONAL MAIN SITE - Jones 

SUB-SITES - Purcell (1,4) 

DISTRICT 5 - At – Hugo, Pocola 

DISTRICT 6 - At - Crossings Christian, Dickson 

DISTRICT 7 - At – Comanche, Lindsay 

DISTRICT 8 - At – Kingston, Davis 

REGIONAL MAIN SITE - Lindsay 

SUB-SITE - Kingston (5,8) 

AREA SITE – Chickasha

 

Class 2A Area III

DISTRICT 1 - At – Canadian, Savanna, Oktaha

DISTRICT 2 - At – Vanoss, Wayne, Elmore City-Pernell 

DISTRICT 3 - At – Wilburton, Coalgate, Konawa 

DISTRICT 4 - At – Talihina, Rattan 

REGIONAL MAIN SITE - Wilburton 

SUB-SITE - Canadian (1,4) 

DISTRICT 5 - At – Allen, Colbert, Tushka 

DISTRICT 6 - At – Dale, North Rock Creek, Dibble 

DISTRICT 7 - At – Wynnewood, Wright City, Haworth 

DISTRICT 8 - At – Luther, Ninnekah, Healdton 

REGIONAL MAIN SITE - Dale 

SUB-SITE - Allen (5,8) 

AREA SITE – Ada

 

Class 2A Area IV

DISTRICT 1 - At – Hinton, Cashion, Rush Springs 

DISTRICT 2 - At – Silo, Calera 

DISTRICT 3 - At – Boone-Apache, Mangum, Frederick 

DISTRICT 4 - At – Hobart, Merritt, Hollis 

REGIONAL MAIN SITE - Boone-Apache 

SUB-SITE - Cashion (1-4) 

DISTRICT 5 - At – Caddo, Wilson, Rock Creek 

DISTRICT 6 - At – Minco, Burns Flat-Dill City, Stratford 

DISTRICT 7 - At – Navajo, Carnegie, Snyder 

DISTRICT 8 - At – Walters, OK Christian Academy, Cordell 

REGIONAL MAIN SITE - Minco 

SUB-SITE Walters (5,8) 

AREA SWOSU (Weatherford)

This Week's Circulars

Recommended for you